DOCFLOW 2016: сучасні IT-рішення в області документообігу

10.10.2016

Нещодавно в Києві в НСК «Олімпійський» відбулася десята конференція-виставка DOCFLOW Україна 2016, присвячена сучасним IT-рішенням в області електронного документообігу. Організатором заходу традиційно стала компанія «ABBYY Україна». Учасниками цього року стали компанії «OKI Europe Limited», «InfoPlus», «IT-Enterprise», «Konica Minolta», «ProZorro», «Галактика», «MONT Україна», «Soft Xpansion» і «1C».


Після невеликої перерви, пов’язаної з ситуацією в нашій країні, DOCFLOW постав в оновленому форматі як майданчик для питань та обговорень. Так, у четвер в сучасному комплексі НСК «Олімпійський» поділитися практичним досвідом, бізнес-рішеннями і напрацювання зібралося 10 компаній-учасників та близько 250 відвідувачів. Новий DOCFLOW на порядку денному розглядав не тільки особливості внутрішнього і зовнішнього документообігу, а й актуальні питання в галузі управління знаннями та людьми, фінанси і банківська справа (ERP), маркетингові комунікації, бізнес-процеси (BPM, Workflow Collaboration) і бізнес-аналітику (Big Data and Analytics).

Сергій Романовський, менеджер корпоративних проектів представництва «OKI Europe Limited» в Україні:

«Майбутнє – це мінімальна кількість паперових документів в шафах і переважання електронних документів. Компанія «OKI», піонер в інноваційних технологіях друку, представила на конференції DOCFLOW 2016 свої нові розробки, які покликані допомогти підприємствам взяти під контроль витрати на обробку і друк документів, а також забезпечити безпеку при роботі з документами де б то не було. За допомогою рішень «OKI» можна заощадити до 30% витрат на документообіг, а «розумні» МФУ «OKI» – пряма відповідь на потребу ринку в усуненні трудомістких ручних операцій введення документів. У цій області ми успішно співпрацюємо з компанією «ABBYY», визнаним лідером в технології розпізнавання текстів. На виставці DOCFLOW 2016 ми представили програмний продукт SENDYS Explorer - передове рішення для управління печаткою та документообігом, яке забезпечує сканування, завантаження, перетворення, друк, а також управління доступом і обміном документами в хмарних середовищах».

На конференції обговорювалися основні тренди розвитку СЕД, як головної рушійної сили розвитку та оптимізації бізнес-процесів організацій. Так, в своїй доповіді представники компанії «InfoPlus» робили акцент на таких пунктах, як: відповідність функціоналу й інтерфейсу документообігу меті та завданням, безпеку і шифрування даних, віддалений доступ і SaaS-модель. У свою чергу, корпорація «Галактика» в ході демонстрацій власних бізнес-рішень зазначила, що головними джерелами економічного ефекту СЕД є економія на процесах, функціях, матеріальних ресурсах і зниження ризиків.

Дмитро Шаповалов, delivery manager «IT-Enterprise» виокремив тренди і охарактеризував поточний стан IT-ринку: «Багато українських компаній активно адаптуються до поточних умов і перебувають у пошуку способів оптимізації бізнесу. Це призводить до збільшення попиту на IT-рішення. Відповідно, IT-компанії повинні навчитися говорити мовою бізнесу, пропонувати комплексні рішення для бізнес-цілей і KPI. Необхідно бути на «крок попереду» потреб бізнесу, підказувати власникам способи розвитку, пропонувати інноваційні IT-рішення, такі як IT-Enterprise і Clobbi. На конференції DOCFLOW 2016 я також знайшов підтвердження цьому тренду – великий інтерес з боку самих різних компаній фінансового сектору, виробничих, сфери послуг та держпідприємств до нашого рішення IT-Enterprise.SmartManager, яке дозволяє організувати не тільки корпоративний документообіг, а й комплексно вирішити завдання колективного взаємодії, процесного управління й BI-аналізу даних».

Організатор конференції, компанія «ABBYY Україна» представила увазі відвідувачів DOCFLOW сучасні технології ABBYY FlexiCapture з оцифрування паперової документації і старих архівів, які все ще існують на підприємствах. Керівник напрямку DataCapture Сергій Осипенко розкрив можливості створених мобільних технологій в документообігу, імплементація яких дозволяє оптимізувати час і витрати, виходити на нові ринки і додає цінності продуктам та сервісам. Також, на конференції слухачів ознайомили з можливостями сервісу ABBYY Моніторинг – платформи для проведення масових незалежних діагностик, статистичних досліджень, оцінки якості зображення та кваліфікації держслужбовців.

Віталій Тищенко, генеральний директор «ABBYY Україна» прокоментував: «Ми раді, що в цьому році вдалося провести чергову десяту конференцію-виставку DOCFLOW 2016. Ми бачимо інтерес з боку слухачів і доповідачів, що відображає позитивні очікування ринку і актуальність тематики для потенційних замовників профільних систем. Адже в період трансформації і реформ в державному управлінні, фінансовому секторі, промисловості та сільському господарстві особливо актуальними стають технології електронного документообігу, автоматизації бізнес-процесів і ERP».

Традиційно, високим попитом на нові методи роботи з документами відрізнявся державний сектор. Слід зазначити, що в цьому році вперше на DOCFLOW з доповідями виступали представники «ProZorro» – майданчика публічних державних закупівель, котрі розповіли присутнім про особливості функціонування системи ProZorro, чого вдалося досягти і які завдання стоять перед ними в найближчому майбутньому. Тарас Кравченко, член експертної ради 1С по створенню 1С: ERP, «ABBYY Україна» головними тенденціями 2016-2018 років в державному секторі виділив трансформацію і реформування підприємств, наслідки децентралізації та освоєння бюджетів «на місцях», а також зазначив, що державні підприємства залишаються одними з найбільших замовників систем автоматизації.

Для численної аудиторії банківського сектору компанія «ABBYY» розповіла про ефективні рішення проблем роботи з масивними старими архівами паперової документації. Продукти компанії дозволяють з легкістю оцифровувати і обробляти накопичену документацію. Як приклад, були представлені практичні рішення по автоматизації обробки кредитних справ, платіжних доручень та карткових проектів, якими вже користуються багато провідних банків світу.

На DOCFLOW були представлені й технології SDK, створені на основі нещодавно розробленої системи ABBYY Compreno, такі як Smart Classifier, Intelligent Search і Info Extractor. Дані технології враховують морфологію і семантику мов, що дозволяє максимально точно класифікувати дані і документи, не втрачаючи час на їх аналіз, шукати документи за ключовими словами, і якісно отримувати всю необхідну інформацію з текстів.

«DOCFLOW – чудовий майданчик для опрацювання повного комплексу проблематик, пов'язаних з документообігом. Компанія «MONT» за допомогою доповідей показала учасникам, що рішення «ABBYY», Symantec і VERITAS добре доповнюють одне одного в роботі з великим потоком даних і сприяють інтеграції оптимальних процесів документообігу, захисту від витоків інформації та оптимальному зберіганню даних », – зазначив Павло Назаревич, керівник відділу дистрибуції Symantec і VERITAS «MONT Україна».

DOCFLOW Україна 2016 показав, що український ринок IT-рішень в області управління цифровим підприємством представлений хорошими сучасними вітчизняними та світовими технологіями і практиками. Повний фотозвіт заходу доступний на офіційній сторінці DOCFLOW в Facebook.