Історія

ABBYY (до 1997 року – BIT Software) була заснована в 1989 році Давидом Яном, який сьогодні займає посаду Голови Ради Директорів компанії. Навчаючись в МФТІ, Давид заснував компанію, яка вела роботи зі створення електронного словника іноземних мов. Згодом створений словник отримав назву ABBYY Lingvo.

Ідея створення електронного словника народилася під час лекції з французької мови. Намагаючись знайти переклад слова в громіздкому паперовому словнику, Давид придумав прототип комп'ютерної програми для миттєвого пошуку потрібного слова. Слідом за першою версією Lingvo незабаром була випущена друга, що містила ряд поліпшень.

Компанія швидко росла, її бізнес розширювався, з'являлися нові продукти – система розпізнавання документів FineReader, система для потокового введення форм FormReader,  інструментарії для розробників.

ABBYY працює на українському ринку з листопада 1995 року. На момент відкриття українського офісу штат співробітників налічував усього 7 осіб – випускників факультету кібернетики Національного університету ім. Тараса Шевченка. При цьому за підсумками першого року роботи компанія зуміла укласти договори з 50 партнерами по всій Україні. Зараз у компанії працює близько 150 співробітників, а кількість партнерів перевищила 400.

У 2000 році ABBYY Україна здійснила перші продажі програмного забезпечення ABBYY на ринки Східної Європи і країн Середземномор'я, почалося формування закордонної мережі партнерів. На даний момент компанія працює з партнерами з 16 країн даного регіону.

Продукти компанії використовувалися в ряді значущих для України великих проектів. Так, у 1999 році компанія отримала подяку від Голови Центральної виборчої комісії України за забезпечення автоматизованого введення результатів перевірки підписних листів претендентів у кандидати в Президенти України. Система автоматизованого введення рахунків на оплату за житлово-комунальні послуги на базі ABBYY FormReader була впроваджена в Міському інформаційно-обчислювальному центрі Київської міської адміністрації, система автоматичного розпізнавання квитанцій на оплату за газ – у ВАТ «Київгаз». У 2007 році система обробки форм ABBYY FormReader використовувалася при проведенні першого зовнішнього незалежного тестування випускників шкіл України, в якому взяли участь 120 тисяч учнів. Завдяки ABBYY FormReader була забезпечена висока швидкість перевірки робіт і абсолютна об'єктивність оцінювання.

У 2000 році компанія була запрошена для роботи в Міжвідомчій групі при Кабінеті Міністрів України з розробки Концепції легалізації програмних продуктів та боротьби з їхнім нелегальним використанням. Пропозиції компанії були використані при розробці цього урядового документа, спрямованого на розвиток ринку вітчизняного програмного забезпечення.

У 2003 році ABBYY Україна була внесена в офіційний Реєстр виробників та розповсюджувачів програмного забезпечення Державного департаменту інтелектуальної власності Міністерства освіти і науки України.

У 2005 році вперше в Києві була проведена виставка-конференція DOCFLOW Україна, присвячена питанням документообігу. З тих пір цей захід проводиться щорічно.

За роки роботи компанії програмне забезпечення ABBYY було встановлено у тисячах українських шкіл. ABBYY Lingvo і ABBYY FineReader рекомендовані Міністерством освіти і науки України для використання у навчальному процесі загальноосвітніх навчальних закладів.

Продукти ABBYY використовують у Національному банку України, Пенсійному фонді України, таких великих компаніях як Райффазен Банк Аваль, UMC, ОТР Банк, VAB Банк, Інтерпайп, Кока-Кола Беверіджиз Україна, Нокіа Україна, Кіа Моторс Україна, ВАТ ПБК «Славутич», Сандора, Тойота-Україна, НЕК «Укренерго» та багатьох інших.