Єдиний державний реєстр судових рішень

Вже два роки на порталі Судової влади України доступний Єдиний державний реєстр судових рішень www.reyestr.court.gov.ua - електронна база рішень судів України. Оскільки істотна частина судових рішень направляється до Реєстру в паперовому вигляді, адміністраторам ресурсу необхідно розпізнавати ці документи для їх переведення в електронний вигляд і збереження у зручному текстовому форматі. Це завдання вирішується за допомогою системи розпізнавання тексту ABBYY FineReader. З 2 млн. 800 тис. документів, що містяться в базі на сьогоднішній день, мільйон рішень був розпізнаний програмою ABBYY FineReader.

Відповідно до вимог положень Закону України «Про доступ до судових рішень», в тексти судових рішень заборонено вносити будь-які зміни, крім тих, що передбачені чинним законодавством - найменша розбіжність з оригіналом за змістом може спричинити спотворення сенсу вихідного документа. Тому для перетворення паперових документів в електронний формат використовується програма ABBYY FineReader, головною перевагою якої є висока точність розпізнавання.

Єдиний державний реєстр судових рішень - автоматизована система збору, зберігання, захисту, обліку, пошуку та надання електронних копій судових рішень. Судові рішення, внесені до Реєстру, є відкритими для безкоштовного цілодобового доступу на офіційному веб-порталі судової влади України. Користувачам надаються можливості пошуку, перегляду, копіювання та роздрукування судових рішень або їхніх частин. Відповідно до положень Закону України «Про доступ до судових рішень» всі суди загальної юрисдикції України зобов'язані направляти до Реєстру копії винесених судових рішень в електронному або паперовому вигляді. Потім ці документи вносяться до бази Реєстру.


Повернутися до списку

`