Правила ліцензування


Загальні правила ліцензування продуктів компанії ABBYY

Придбання програмного продукту – це придбання ліцензії (права) на використання цього програмного забезпечення.

Ліцензія на програмне забезпечення надає офіційне право на використання конкретної програми, що фіксується в ліцензійній угоді. Сторонами ліцензійної угоди є компанія-виробник програмного продукту і особа, якій передається право на використання програмного продукту. У ліцензійній угоді встановлюється обсяг прав, що надаються виробником.

Ліцензійні угоди, що укладаються компанією ABBYY, діляться на три групи:

Основні правила використання продукту визначаються в ліцензійному договорі з кінцевим користувачем. Особливістю такого договору є те, що він може бути укладений шляхом викладення умов договору екземплярах програмного забезпечення, які передаються. Користувач повинен погодитися з умовами ліцензійного договору при установці програми. Відзначивши пункт «Я приймаю умови ліцензійного договору» і натиснувши на кнопку «Далі», користувач приймає на себе зобов'язання щодо виконання умов договору. Якщо користувач не згоден з умовами договору, він повинен відмовитися від використання програми, видалити її зі свого комп'ютера і повернути переданий йому екземпляр програми, а також усю документацію, що стосується програми, носії та упаковку.


Особливості ліцензування продуктів ABBYY в організаціях

В організаціях часто виникає потреба у використанні програм ABBYY кількома або всіма співробітниками. У такому випадку організації необхідно придбати корпоративні ліцензії, які дають право використовувати продукт на потрібній кількості робочих станцій. Покупка додаткових корпоративних ліцензій здійснюється у вигляді іменного ліцензійного сертифікату.

Продавати додаткові ліцензії мають право тільки сертифіковані партнери по корпоративним продуктам ABBYY (ABBYY Authorized Resellers). Без наявності чинного статусу можливий продаж ліцензій у кількості до 5-ти шт. не більше одного разу на місяць.

Для продуктів ABBYY FineReader 14 (Corporate, Enterprise) і ABBYY Lingvo х6 існує два основні типи ліцензій: per seat та concurrent

  1. Ліцензія типу per seat, або ліцензія на робоче місце. Одну ліцензію даного типу можна встановити і використовувати тільки на одному робочому місці. Наприклад, компанія набуває програмне забезпечення з ліцензією типу per seat на 5 робочих станцій. У цьому випадку, згідно з ліцензійною угодою з кінцевим користувачем, програма може бути встановлена ​​тільки на 5 комп'ютерів.

    Ліцензії типу per seat рекомендуються для комп'ютерів, які можуть бути відключені від корпоративної мережі, наприклад, ноутбуків.

  2. Ліцензія типу concurrent, або ліцензія на одночасний доступ. Програмне забезпечення може бути встановлене на необмеженій кількості комп'ютерів, при цьому одночасно систему можна буде використовувати на будь-якій кількості робочих станцій, що не перевищує кількості наявних ліцензій. Припустимо, організація закупила програмне забезпечення з ліцензіями типу concurrent на 5 робочих станцій. Програма встановлена ​​на всі 150 офісних комп'ютерів (порушення ліцензії в цьому немає). Співробітники можуть завантажувати програму і працювати з нею тоді, коли буде потрібно. При цьому загальна кількість одночасно завантажених копій програми в будь-який момент часу буде не більше 5. Спроба завантажити шосту копію призведе до видачі повідомлення, що в даний момент робота з програмою недоступна, оскільки ліміт одночасно працюючих копій вичерпаний.

    У випадку ліцензій типу concurrent можлива тільки мережева установка (при установці на комп'ютери поза локальної мережі придбання таких ліцензій не має сенсу). Такі ліцензії потребують з'єднання робочої станції з сервером по локальній мережі. 

Для продуктів ABBYY FineReader 14 Standard, ABBYY FineReader Pro for Mac та ABBYY Lingvo for Mac, а також для додаткових словників до ABBYY Lingvo існують тільки ліцензії типу per seat.

За допомогою одного і того ж дистрибутива можлива як серверна установка, так і локальна установка програми окремо на кожну станцію. Однак, серверна установка можлива тільки для ABBYY FineReader 14 Corporate, Enterprise та ABBYY Lingvo x6.

Серверна установка складається з 2-х етапів:

Серверна установка особливо зручна при наявності в офісі великої кількості ПК, об'єднаних у локальну мережу. У цьому випадку програмне забезпечення слід встановити на сервер, а потім розгорнути на необхідну кількість робочих станцій. При цьому можуть використовуватися сучасні інструменти мережевого адміністрування. У ABBYY FineReader 14 та ABBYY Lingvo x6 є можливість замовляти необхідну кількість однотипних ліцензій для серверної установки в одному складеному (multiple) серійному номері. Це зручно тим, що економить час ІТ-спеціаліста: для активації, наприклад, 100 ліцензій знадобиться ввести не 100 серійних номерів, а всього один.

Локальна установка на робочі станції. ІТ-спеціаліст повинен буде послідовно повторювати процедуру установки програми, переходячи з дистрибутивом від одного робочого місця до іншого, заносячи послідовно серійні номери, які вказані в ліцензійному сертифікаті. Тому даним способом рекомендується користуватися при відсутності локальної мережі або в тих випадках, коли необхідна кількість установок невелика.

В одній локальній мережі можна використовувати ліцензії різних типів Наприклад, кілька ліцензій типу concurrent і кілька ліцензій типу per seat.

До складу коробок ABBYY FineReader 14, ABBYY FineReader Pro for Mac та ABBYY Lingvo for Mac входить ліцензія типу per seat або standalone.